ECHIPA

Contact

MATTHIAS KOHNEN

Director General

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-0
Fax +49 (4193) 757 93-99
Kohnen@LTS-GmbH.de

Contact

FRANCESCO LARATO

Manager Departament Angajări

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-68
Fax +49 (4193) 757 93-69
F.Larato@LTS-GmbH.de

Contact

DIRK PÖHLER

Dispecer senior

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-66
Fax +49 (4193) 757 93-69
Poehler@LTS-GmbH.de

 

Contact

NICOLE WESSELHÖFT

Dispecerat

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-63
Fax +49 (4193) 757 93-69
N.Wesselhoeft@LTS-GmbH.de

Contact

KIM-ISABELL SIEMS

Șefă de echipă transportul vehiculelor cu motor

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-62
Fax +49 (4193) 757 93-69
K.Siems@LTS-GmbH.de

Contact

ALINA-MARIA KIESSLING

Dispecerat vehicule cu motor

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-65
Fax +49 (4193) 757 93-69
A.Kiessling@LTS-GmbH.de

Contact

MARKUS HAVERESCH

Administrare | Controlling

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-61
Fax +49 (4193) 757 93-69
M.Haveresch@LTS-GmbH.de

Contact

BRITTA WETZKE

Contabilitate

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-21
Fax +49 (4193) 757 93-29
B.Wetzke@LTS-GmbH.de

Contact

CHRISTIN SYDLO

Contabilitate

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-22
Fax +49 (4193) 757 93-29
C.Sydlo@LTS-GmbH.de

Contact

ANKE HAGEMANN

Contabilitate

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-23
Fax +49 (4193) 757 93-29
A.Hagemann@LTS-GmbH.de

Contact

MARLIS KOHNEN

Departamentul de Resurse Umane

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-75
Fax +49 (4193) 757 93-99
Marlis.Kohnen@LTS-GmbH.de

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-50
Fax +49 (4193) 757 93-59
Werkstatt@LTS-GmbH.de

THEO SIRBU

Mecatronist auto

Contact

Tel. +49 (4193) 757 93-50
Fax +49 (4193) 757 93-59

 

Alexander Lamprecht

Spălarea camioanelor

Contact

JOSEF HELL

Șef departament tehnică înfoliere și publicitară

Contact

+49 (4193) 757 93-113
+49 (4193) 757 93-111
JH@LTS-Werbetechnik.de

RONNY WEGNER

Tehnică înfoliere și publicitară

AXEL EDLING

Tehnică înfoliere și publicitară

ANGAJARE LA LTS / OFERTE DE LOCURI DE MUNCĂ

Compania noastră își dorește să se dezvolte continuu și într-o manieră adecvată. De aceea, ne bucurăm de candidatura dumneavoastră!

ISTORIA LTS ÜBERFÜHRUNGS GMBH

Istoria LTS Überführungs GmbH a început în 1994. Primul sediu al firmei s-a aflat în Kaltenkirchen din Schleswig-Holstein. Datorită creșterii continue, spațiul s-a dovedit totuși neîncăpător, și astfel s-a mutat din 1996 în Alveslohe. Trei ani mai târziu, LTS a reușit să își extindă echipa. Dezvoltarea continuă a sistemelor de logistică, dezvoltarea de noi tehnici de autovehicule, precum și a know-how-ului crescut și angajamentele întregii echipe au extins LTS tot mai mult, astfel că în anul 2007 a avut loc o nouă relocare: în Henstedt-Ulzburg, unde astăzi se află sediul principal.